Muzonetka poleca „Twarze i Maski. Ostatni wielcy kochankowie kina”

Twarze i maski. Ostatni wielcy kochankowie kina

Jeśli kochacie stare kino, romantyczne historie miłosne i ciekawostki o wielkich gwiazdach, nie możecie przegapić tej publikacji. „Twarze i Maski. Ostatni wielcy kochankowie kina” to wspólne dzieło czterech autorek, które tworzą redakcję portalu „OldCamera.pl”. Znajdziecie tu namiętność, zdradę, wielkie pieniądze i hollywoodzkie kaprysy – wszystko, co można chcieć od dobrej lektury.

„Twarze i Maski. Ostatni wielcy kochankowie kina” – co to za książka?

„Twarze i Maski. Ostatni wielcy kochankowie kina” to najnowszy projekt portalu „OldCamera.pl”, który powstał pod redakcją naczelnej serwisu: Agnieszki Czarkowskiej-Krupy. Strona poświęcona głównie tematyce starego kina od lat skupia wokół siebie miłośników X muzy, publikując obszerne analizy filmowych arcydzieł, omówienia życiorysów ludzi związanych z tym przemysłem, jak również rankingi i informacje z zakresu historii kinematografii. Tym razem kobieca część redakcji: Naczelna oraz Paula Apanowicz, Anna Barańska i Kinga Redlińska zaprezentowała własną książkę, zaadresowaną nie tyle do znawców, ile do wszystkich czytelników zainteresowanych kinowymi ciekawostkami.

Ebook został pomyślany jako zbiór historii o gwiazdach filmowych, które łączy wątek miłosny. To on jest na pierwszym planie i stanowi nadrzędną ramę organizującą poszczególne części książki. Mamy tu więc opowieści w rozmaitych odmianach: zarówno krótkie namiętne romanse, jak i małżeństwa na całe życie.

Kilka słów ze wstępu:

W materiałach promujących książkę czytamy:

„Na przestrzeni ponad 120 lat istnienia X muzy oprócz niezliczonej ilości wspaniałych dzieł filmowych wokół wielkiego ekranu narodziło się wiele pasjonujących historii związanych z jego twórcami. Wymyślona przez Hollywood instytucja gwiazdy filmowej przyjęła się na całym świecie, a biografie aktorów i aktorek stały się dla widzów równie interesujące jak filmy, w których występują. Szczególną uwagę przyciągają zaś fascynujące dzieje ich miłości i romansów. W kulturze popularnej związki gwiazd filmowych zajęły miejsce wielkich kochanków znanych z literatury. Romeo i Julia, Abelard i Heloiza, Tristan i Izolda, Dante i Beatrycze to nieśmiertelne symbole, które niejako odżywają na nowo w dziejach bogów kina.

Opowieści o miłosnych relacjach gwiazd są czymś znacznie więcej niż współczesnymi baśniami Szeherezady, tulącymi nas do snu. To historie, którym przyglądamy się z ciekawością, ponieważ chcemy odnaleźć w nich odbicie własnych powikłanych relacji uczuciowych i posmakować – być może oczywistej – ale jakże głębokiej prawdy, że nawet bogowie kina cierpią z miłości. A co więcej: w błysku fleszy, na świeczniku sławy, z milionami na koncie, to właśnie dzięki swojej słabości w tej delikatnej materii pozostają w naszych oczach ludzcy i bliscy.”

Książkę można zakupić na stronie wydawnictwa e-bookowo oraz w kilkuset księgarniach internetowych.