Top 10 – piosenki ze świątecznych filmów

Piosenki świąteczne - White Christmas

Niektóre z tych piosenek mają charakter świąteczny, inne są po prostu przebojami. Łączy je jedno – wszystkie pochodzą z filmów o Bożym Narodzeniu.

Piosenki ze świątecznych filmów

1. „Out of Reach” – Gabrielle z filmu “Dziennik Bridget Jones”

Top 10 - piosenki ze świątecznych filmów Out of reach Gabrielle

 

„Out of Reach” to piękna, romantyczna piosenka Gabrielle pochodząca z filmu “Dziennik Bridget Jones” (2001). W teledysku do utworu wokalistka występuje w ciemnych okularach i długim skórzanym płaszczu. Klip wykorzystuje również sceny z filmu Sharon Maguire.

 

2. „Love Is All Around” – Wet, Wet, Wet z filmu „To właśnie miłość”

Piosenki z filmów - Love is all around

 

„Love Is All Around” to liryczna piosenka zespołu Wet, Wet Wet ze świątecznego filmu „To właśnie miłość” (oryg. „Love Actually, 2003 r.). Utwór powstał w 1994 roku i znalazł się także na ścieżce dźwiękowej filmu „Cztery wesela i pogrzeb”.

 

 

 

3. “White Christmas” – Bing Crosby z filmu “Świąteczna Gospoda”

Piosenki świąteczne - White Christmas

 

“White Christmas” to z kolei piosenka z filmu “Świąteczna Gospoda” (“Holiday Inn”, 1954). Wykonawcami utworu byli Bing Crosby i Martha Mears. Irving Berlin napisał ten przebój muzyczny w 1941 roku. Hit zdobył Nagrodę Akademii Filmowej za najlepszą oryginalną piosenkęfilmową, a także Nagrodę Grammy.

 

4. „Szczęśliwego Nowego Jorku” – Artur Gadowski, Marek Kościkiewicz

Muzyka z filmów - Szczęśliwego nowego Jorku

 

„Szczęśliwego Nowego Jorku” to piosenka Artura Gadowskiego i Marka Kościkiewicza z polskiego filmu pod tym samym tytułem. Komedia z Bożym Narodzeniem w tle została wyreżyserowana przez Janusza Zaorskiego na podstawie prozy Edwarda Redlińskiego w 1997 roku.

 

 

 

5. “Baby, It’s Cold Outside” – Leon Redbone i Zooey Deschanel – z filmu “Elf”

Świąteczne filmy - Elf

 

“Baby, It’s Cold Outside” to piosenka ze świątecznej komedii dla dzieci pt. „Elf” Jona Favreau z 2003 roku. Wykonali ją Leon Redbone i Zooey Deschanel. Film opowiada o małym chłopcu, który przypadkiem zostaje elfem świętego Mikołaja.

 

 

 

6. “Mele Kalikimaka” – Bing Crosby z filmu “Witaj święty Mikołaju”

Muzyka świąteczna - Mele Kalikimaka Bing Crosby

 

„Mele Kalimikimaka” lub inaczej „Hawaiian Christmas Song” pochodzi z filmu W krzywym zwierciadle: Witaj święty Mikołaju” („Christmas Vacation”) o rodzinie Griswoldów. Wykonał ją Bing Crosby. Przebój napisał w 1949 roku Robert Alex Anderson, a jej tytuł oznacza w języku hawajskim tyle, co „wesołych świąt”.

 

 

7. Somewhere in My Memory – John Williams z filmu „Kevin sam w domu”

Świąteczne piosenki - Somewhere in my memory John Williams

 

 

“Somwhere In My Memory” to utwór autorstwa Johna Williamsa ze świątecznej komedii “Kevin sam w domu” (“Home Alone”, 1990). Obraz Chrisa Columbusa jest w Polsce bez wątpienia najpopularniejszym filmem świątecznym.

 

 

8. „Winter Light” – Alan Menken z filmu „Czekając na cud”

Piosenki na święta - Winter Light

 

„Winter Light” to piękny świąteczny utwór, który znalazł się na ścieżce dźwiękowej filmu „Czekając na cud” („Noel”, 2004) w reżyserii Chazza Paliminteriego. Autorem piosenki jest Alan Menken, który skomponował również całą ścieżkę dźwiękową do filmu.

 

 

 

9. „Believe” – Josh Groban z filmu “Ekspres polarny”

Piosenki świąteczne dla dzieci - Believe - Ekspres polarny

 

“Believe” to świąteczny utwór pochodzący ze ścieżki dźwiękowej “Ekspresu polarnego” z 2004 roku. Słowa i muzykę piosenki napisali Glen Ballard i Alan Silvestri, wykonał ją natomiast Josh Groban.

 

 

 

10.  „Still Falling For You” – Ellie Goulding z filmu “Dziennik Bridget Jones 3”

Piosenki filmowe - Still falling for you Ellie Goulding

 

“Still Falling For You” Ellie Goulding to z kolei piosenka z trzeciej części “Dziennika Bridget Jones” (2016). Motyw świąteczno-noworoczny to istotny składnik każdej z części słynnej brytyjskiej komedii, a utwór Ellie Goulding stał się prawdziwym przebojem.

 

Udostępnij „Top 10 – piosenki ze świątecznych filmów swoim znajomym”.